BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Altyapımız

• Novagenix gerek internet sitesini gerekse e-posta sistemini dışa bağımlı olmadan kendi sunucu sistemleri ile gerçekleştirir. Tüm sistemlerimiz kesintisiz güç kaynağı (1000kVA online UPS) ve 305 kVA jeneratörle 7 gün 24 saat online olarak hizmet vermektedir.

• Laboratuvar alanına biyometrik (yüz tanıma ve parmak iziyle kontrollü) giriş


• Analiz cihazlarından elde edilen elektronik veriler sunuculara bilgisayar ortamında ve otomatik olarak aktarılır. Veri transferi bilgisayar tarafından gerçekleştirildiği için (sunucuyla analiz bilgisayarındaki veri valide edildiğinden) sıfır hata ile çalışılmaktadır.

• Multifonksiyonel yazıcılarımız sayesinde delikli ve/veya zımbalı çıktı almak 100 sayfa için sadece 1 dakika sürmektedir. Ayrıca, tüm çıktılar pdf formatına aynı hızda dönüştürülebilmektedir. Pdf dokümanında resim gibi görünen tüm metinsel içerikler, Sağlık Bakanlığının istediği şekilde içeriği aranabilir ve kopyalanabilir metin haline getirilmektedir.

• Tüm projelerimize ait elektronik kayıtlar çeşitli yetki seviyelerinde kullanıcılara açıktır ve tamamlanan projeler dahil tüm verilere her an hızla erişim sağlanabilmektedir. Destekleyici projesine ait verileri talep ettiğinde, dosyaların boyutlarının büyüklüğü nedeniyle, kargo ile göndermek yerine kendilerine özel verilmiş şifreli bağlantılar aracılığıyla Avrupa Birliği GDPR (General Data Protection Regulation) kurallarına uygun olarak kurulan OwnCloud bulut sunucumuzdan dosyalara (sondan-sona şifrelenmiş olarak) kendilerinin erişebilmeleri sağlanmaktadır.

• Sunuculardaki tüm veriler, günlük, haftalık, aylık ve yıllık periyotlarda otomatik olarak iki farklı lokasyonda yedeklenir. Yıllık yedekler banka kasasında saklanarak veri kaybı mümkün olan en az düzeyde tutulmaktadır.

• İnternet ve veri güvenliği için her gün güncellenen çift antivirüs yazılımı ve çift güvenlik duvarına sahip sanallaştırılmış sunucu sistemleri kullanılmaktadır.

• Kablosuz ve merkezi sıcaklık-nem ölçüm ve anlık e-posta ile alarm sistemi 

Mobirise Mobirise
Adres

Novagenix Biyoanalitik İlaç Ar-Ge Merk. San. Tic. A.Ş.
Esenboğa Yolu 25.km
(Özal Blv.) No: 758 06750
Akyurt / Ankara

İletişim

Tel : +90 (312) 398 10 81 
Faks : +90 (312) 398 07 18

Sosyal Medya