VERİ YÖNETİMİ

  • Novagenix gerek internet sitesini gerekse e-posta sistemini dışa bağımlı olmadan kendi sunucu sistemleri ile gerçekleştirir. Tüm sistemler kesintisiz güç kaynağı ve jeneratörle 7 gün 24 saat online olarak hizmet vermektedir.
  • Analiz cihazlarından elde edilen elektronik veriler sunuculara bilgisayar ortamında ve otomatik olarak aktarılır. Veri transferi bilgisayar tarafından gerçekleştirildiği için (sunucuyla analiz bilgisayarındaki veri valide edildiğinden) sıfır hata ile çalışılmaktadır.
  • Multifonksiyonel yazıcılarımız sayesinde delikli ve/veya zımbalı çıktı almak 100 sayfa için sadece 1 dakika sürmektedir. Ayrıca, tüm çıktılar pdf formatına aynı hızda dönüştürülebilmektedir. Pdf dokümanında resim gibi görünen tüm metinsel içerikler, Sağlık Bakanlığının istediği içeriği aranabilir ve kopyalanabilir metin haline getirilmektedir.
  • Tüm projelerimize ait elektronik kayıtlar çeşitli yetki seviyelerinde kullanıcılara açıktır ve tamamlanan projeler dahil tüm verilere her an hızla erişim sağlanabilmektedir. Destekleyici eski bir projeye ait verileri isterse, dosyaların boyutlarının büyüklüğü nedeniyle, kargo ile göndermek yerine kendilerine özel verilmiş şifreli bağlantılar aracılığıyla sunucumuzdan dosyalara kendilerinin erişebilmeleri sağlanmaktadır.
  • Sunuculardaki tüm veriler, günlük, haftalık, aylık ve yıllık periyotlarda otomatik olarak yedeklenir. Yıllık yedekler banka kasasında saklanarak veri kaybı mümkün olan en az düzeyde tutulmaktadır.
  • İnternet ve veri güvenliği için her gün güncellenen antivirüs yazılımı ve çift güvenlik duvarına sahip sanallaştırılmış sunucu sistemlerini kullanır.
  • Veri aktarımını tüm odalarda bulunan bağlantı noktalarıyla ve en yüksek hız olan 1 Gbitlik yerel ağ yapısı aracılığıyla sağlar.