ÜRETİM

Ecza Deposu Ruhsatnamesi

ÜRETİM

KIMYASAL KOZMETIK BÖLÜMLEME

2013 Ocak ayı itibariyle EGAŞ-NOVAGENİX arasında yapılmış olan fason sözleşmeye istinaden majistral ilaç yapımında kullanılan kimyasal ve kozmetik ürünlerin bölümleme ve paketleme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Faaliyete geçen tesis 65 m2’si bölümleme yapılan temiz alan olmak üzere toplam 400 m2 kapalı alana sahiptir. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi şartlarına göre uygulamaların yürütüldüğü tesiste kimyasal ve kozmetik dolumlar birbirinden tamamen izole edilmiş alanlarda yapılmaktadır.

Bu tesis, Sağlık Bakanlığı’ndan 01.08.2013 tarihinde kimyasal ve kozmetik maddelerin bölümlendirilip paketlenmesini de kapsayan “Ecza Deposu Ruhsatnamesi”ni alan ilk kuruluş olma özelliğine sahiptir. Bir yılda 117 farklı hammaddenin 230 değişik formda paketlendiği tesiste yine yılda 50 ton hammaddeyi bölümleyerek 100.000 adet ürün elde edilmektedir.

GIDA TAKVİYESİ ÜRETİMİ

Novagenix, Gıda Takviyesi ve bitkisel ürünlerin geliştirilmesi, formulasyon çalışmalarının yapılması, Sağlık Bakanlığından Ara ürün veya Geleneksel Tıbbı ürün olarak ruhsatlanacak bitkisel ilaçlar için ruhsat dosyası hazırlanması, Tarım Bakanlığı kontrol belgesi için gerekli teknik dokümanların hazırlanması işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Sahip olduğu altyapı ve sertifikalar ile ( ISO 9001, ISO 22000, GHP, GMP) kendi markası olan NATURİS ürünlerinin ve çeşitli firmaların fason üretimlerini yapmaktadır.

Novagenix üretim hattında, sıvı dozaj formu ürünlerin  (süspansiyon,şurup, losyon,damlalar vb.) , tarım bakanlığına uygun olarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Alternatif üretim reaktör boyutları (100L – 4000 L) sayesinde istenen üretim ölçeğinde çalışabilmektedir.Üretim hattında 5 ml - 250 ml arasında dolum yapabilen tam otomatik sıvı dolum makinasına sahiptir.

TIBBİ CİHAZ ÜRETİMİ

Novagenix, tıbbi cihaz ürünlerin geliştirilmesi, formulasyon çalışmalarının yapılması, üretimini ve onaylı kuruluştan alınacak olan CE belgesi için gerekli teknik dokümanların hazırlanması işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Sahip olduğu altyapı ve sertifikalar ile ( ISO 9001, ISO 13485) kendi markası olan BİTESON, BİTSİN ürünlerini ve çeşitli firmaların fason üretimlerini yapmaktadır.

Novagenix üretim hattında, sıvı dozaj formu ürünlerin  (süspansiyon,şurup, losyon,damlalar vb.) , ISO 13485 standardına uygun olarak üretimini gerçekleştirmektedir. Alternatif üretim reaktör boyutları (100L – 4000 L) sayesinde istenen üretim ölçeğinde çalışabilmektedir.Üretim hattında 5 ml - 250 ml arasında dolum yapabilen tam otomatik sıvı dolum makinasına sahiptir.